Booska Alxanka ee Hagaajinta Dhererka AHVPE-1
✧ Hordhac
Hagaajinta dhererka 2-dhidib ee gear-ka ee loo janjeero booska waa xal aasaasi ah oo loogu talagalay qaloocinta iyo wareegga qaybaha shaqada. Waxay hagaajin kartaa dhererka bartamaha iyadoo loo eegayo qaybaha shaqada ee cabbirkoodu kala duwan yahay.
Miiska shaqada waa la wareejin karaa (360°) ama waa la janjeerin karaa (0 - 90°) taasoo u oggolaanaysa in shaqada lagu tolo booska ugu fiican, xawaaraha wareegga matoorkuna waa xakamaynta VFD.
Inta lagu jiro farsamaynta aqoon-is-weydaarsigayaga, mararka qaarkood waxaan haysanaa shaqo cabbirkeedu ka weyn yahay, waqtigan waxaan u baahan doonnaa booska alxanka oo leh dherer dhexe oo sare. Dabadeed booska alxanka hagaajinta dhererka ayaa caawin doona. Waxay ku hagaajin kartaa dhererka bool gacanta ah. Macmiilku wuxuu hagaajin karaa dhererka booska iyadoo loo eegayo qaybaha shaqada ee kala duwan.
Qaab-dhismeedka alxanka ee hagaajinta dhererka wuxuu dhab ahaantii leeyahay 3 dhidib, mid waa wareeg xawaare la hagaajin karo. Mid waa janjeersiga, xagasha janjeedhku waxay noqon kartaa ugu badnaan 0-135 digrii. Dhidibka ugu dambeeya waa hagaajinta dhererka toosan.
Inta lagu jiro alxanka, xawaaraha leexashada miiska waa la hagaajin karaa, waxaan si tartiib tartiib ah ama dhaqso badan u hagaajin karnaa sida aan u baahannahay. Jihada wareegga waxaa sidoo kale lagu xakameyn karaa baalka cagta, taasoo aad ugu habboon shaqaalaha inta lagu jiro alxanka.
Saddex daan oo isku xira alxanka ayaa sidoo kale loo heli karaa dhexroorka tuubooyinka kala duwan, Weldsuccess waxay rakibi doontaa alxanka kahor inta aan la keenin. Marka isticmaalaha ugu dambeeya uu helo xamuulka, si toos ah ayuu u isticmaali karaa.
✧ Faahfaahinta ugu Muhiimsan
| Moodel | AHVPE-1 |
| Awoodda Wareejinta | Ugu badnaan 1000kg |
| Dhexroorka Miiska | 1000 mm |
| Hagaajinta dhererka bartamaha | Buug-gacmeedka oo leh bool / Haydarooliga |
| Matoorka wareegga | 0.75 kw |
| Xawaaraha wareegga | 0.05-0.5 rpm |
| Matoorka janjeersiga | 1.1 kw |
| Xawaaraha janjeedhka | 0.67 rpm |
| Xagasha janjeedhka | 0~90°/ 0~120°°°° |
| Masaafada ugu badan ee u dhaxaysa labada dhinac | 150 mm |
| Masaafada ugu badan ee cuf-isjiidadka | 100 mm |
| Danab | 380V ± 10% 50Hz 3 Waji |
| Nidaamka xakamaynta | Fiilo kontorool fog ah oo 8m ah |
| Xulashooyinka | Mishiinka alxanka |
| Miiska Jiifka ah | |
| 3-dhidib boos haydarooliga ah |
✧ Nooca Qalabka Dayactirka
Ganacsiga caalamiga ah, Weldsuccess waxay isticmaashaa dhammaan noocyada qalabka dayactirka ee caanka ah si ay u hubiso in wareegayaasha alxanka ay muddo dheer isticmaali karaan. Xitaa qaybaha dayactirka ee jabay sannado ka dib, isticmaaluhu wuxuu sidoo kale si fudud ugu beddeli karaa qaybaha dayactirka suuqa maxalliga ah.
1. Beddelaha soo noqnoqoshada wuxuu ka yimid nooca Damfoss.
2.Motor wuxuu ka yimid Invertek ama nooca ABB.
3. Walxaha korontada ku shaqeeya waa nooca Schneider.
✧ Nidaamka Xakamaynta
1. Caadiyan booska alxanka oo leh sanduuqa xakamaynta gacanta iyo badhanka cagta.
2. Hal sanduuq oo gacan ah, shaqaaluhu wuxuu xakameyn karaa Rotation Forward, Rotation Reverse, Emergency Stop functions, iyo sidoo kale wuxuu yeelan karaa bandhigga xawaaraha wareegga iyo nalalka korontada.
3. Dhammaan armaajooyinka korontada ee alxanka ee ay samaysay Weldsuccess Ltd lafteeda. Qaybaha ugu muhiimsan ee korontada dhammaantood waxay ka yimaadeen Schneider.
4. Mararka qaarkood waxaan sameynay booska alxanka iyadoo la adeegsanayo qalabka xakamaynta PLC iyo qalabka gearbox-ka RV, kuwaas oo sidoo kale lala shaqeyn karo robot-ka.
✧ Horumarka Wax Soo Saarka
WELDGUCCESS annaga oo ah soo-saare, waxaan soo saarnaa wareegayaasha alxanka laga soo bilaabo jarista saxannada birta ee asalka ah, alxanka, daaweynta farsamada, godadka qodista, isu-geynta, rinjiyeynta iyo tijaabada kama dambaysta ah.
Sidan, waxaan ku xakameyn doonnaa dhammaan habka wax soo saarka ee hoos yimaada nidaamkayaga maaraynta tayada ISO 9001: 2015. Iyo hubinta in macaamiisheennu ay heli doonaan badeecooyin tayo sare leh.
✧ Mashruucyadii Hore








